Co pomoże uśpić nasze dziecko? Otulaczek Woombie, Miś Szumiący Whisbear czy Mr B

whisbear-szumiacy-mis-dla-noworodka-dziecka

Czego najbardziej brakuje świeżo upieczonym rodzicom? Odpowiedź jest oczywista snu. No właśnie, chętnie byście pospali, a co zrobić z dzieckiem które nie śpi, wybudza się, płacze, bo boi się własnych rączek, nóżek? Nie musi tak być.

3 sposoby na usypianie dziecka

Cała rodzina powinna odpocząć od noszenia, bujania, wożenia i lulania maluszka, a on w końcu musi spokojnie przesypiać noce. Dziecko przyzwyczajone do świata wodnego brzucha mamy przenosi się do świata realnego i atakuje go światło, odgłosy telewizora, odkurzacza, ruch wokół niego. Czuje się zagrożone a czasem wystarczy jeden gadżet by je uspokoić.

Otulaczek Woombie na spokojny sen maluszka

Jak wygląda i na czym polega magiczne działanie otulacza Woombie?

Malusieńkie dziecko które się wybudza ze snu i krzyczy może potrzebować otulacza, czyli tzw. Woombiego. Jest to taki śpiworek w kształcie orzeszka ziemnego który szczelnie przylega do jego ciała, zapinany pod samą szyję.  Rączki i nóżki są w środku otulacza a nie na zewnątrz, lecz niemowlę może się w nim poruszać. Może się rozciągać.

To jest coś takiego co robiły nasze mamy i babcie czyli owijały dziecko, ale mogły owijać za bardzo, za mocno, dziecko nie mogło się ruszać. Tutaj to jest elastyczne i dziecko ruszać się może. Rodzice te otulacze błogosławią. To imituje też, jak włożysz dziecko, taką żabkę która ma podkurczone nóżki, podkurczone rączki, ale nie ma takich odruchów, że dziecko się samo wybudza.

Otulacz Woombie metoda usypiania i nocny opiekun twojego dziecka

Początkowo wygląd tak zawiniętego dziecka może budzić niepokój ale Woombie jest produktem przebadanym, bezpiecznym który  z założenia miał eliminować problemy z zasypianiem, wydłużać czas snu i zapewniać prawidłową pozycję dziecka. Woombie-Klasyczny-Boys-and-Toys

Śpiworek zaprojektowała i stworzyła amerykańska położna, matka pięciorga dzieci! i specjalistka od snu dziecka. Jeżeli kupujesz otulacz innej firmy upewnij się, że ma podobne właściwości, że ma podobny kształt i że dziecko nie będzie w nim nadmiernie skrępowane, gdyż wówczas produkt nie spełni swojej misji.

Dzieci kochają  otulacze łatwiej zasypiają bo czują się błogo jak w brzuchu mamy, jest im ciepło. Cena otulacza Woombie waha się od 149,00 zł

 otulacz-woombie-dla-dziecka-noworodka

źródło:woombie.pl

Miś Szumiący Whisbear  dlaczego rodzice go uwielbiają i jak szum pomaga niemowlaczkom?

Zero snu, dziecko krzyczy, płacze, nie może spać. Wielu rodziców zauważa ze zdziwieniem, że kompletna cisza nie pomaga niemowlętom w wyciszeniu się. I proszę jest Miś szumiący Whishbear, który uspokoi dziecko. Wyglądają one w ten sposób, że z boku misie mają kieszonkę w której oto kieszonce jest urządzenie, które emituje szum. Jak naciskasz raz to z zabawki wydobywa się szum identyczny jak ten, które słyszy dziecko przez 9 miesięcy w brzuchu mamy, szum krwi.

Zobacz także: Jaką butelkę dla noworodka kupić?

Kolor szumu ma znaczenie

Co to znaczy? To znaczy, że urządzenie emitujące różowy szum, pozwala zamaskować inne dźwięki, mogące wybudzić dziecko oraz ułatwia zasypianie, a przy tym jest całkowicie bezpieczny. Naciskając kolejny raz to ten szum się zacznie się zmieniać na głośniejszy, szybszy, przerywany, ale jest to dalej ten sam szum, które dziecko zna. Czyli takie wspomnienie przeszłości, dziecko czuje się bezpiecznie, obniża się u niego poziom stresu związanego z rozłąką z mamą. Szumiący miś staje się nianią dla naszego dziecka.

whisbear-szumiacy-mis-dla-noworodka-dziecka

źródło:whisbear.pl

Szumiący miś to również zabawka sensoryczna, która posiada szeleszczące uszka i łapki ,czyli rozbudza zmysły maluszka. Ale ten misiu ma jakiś dziwny kształt. Dziwny to on jest dla dorosłego, ale przecież nie dla siebie kupujemy misia, bo my nie mamy problemów ze snem, chyba, że nie śpimy bo nam dziecko nie pozwala. Misiu ma zwisające łapki i dziecko możne go trzymać pomiędzy nóżkami lub można go umieścić na łóżeczku lub własnej ręce, gdy trzymamy również na niej dziecko.

Firma WHISBEAR wśród szumiących zabawek oprócz misia ma również uśmiechniętego leniwca w kolorze brązowym lub kolorowego ptaszka.

whisbear leniwiec szumiący miś dla dziecka

źródło:whisbear.pl

Wielu rodziców sprawdziło i doceniło niezwykłą moc misia Whisbear dlatego miś stał się jednym z ich ulubionych gadżetów świeżo upieczonych rodziców szukających sposobu na uspokojenie płaczącego dzidziusia.

Dodam tylko, że zabawka jest szyta w Polsce i ma atesty.  Cena Whisbear od 112 zł do 170zł.

Pozostając w temacie usypiaczy zaprezentuję jeszcze jeden must have niemowlaczka.

Zobacz także: Jaki laktator kupić?

Mr B- pogromca kolki u dzieci

To zabawka przytulaczek, która kojąco wpływa na zasypianie i bezpiecznie poskromi kolkowy płacz.

Jest to kolejny asystent rodzica który pomaga nam ogarnąć nową sytuację. Gdy macie dość i czas na sen to czas na Mr B. Zabawka Mr B czuwa nad snem naszego dziecka. Noworodek potrzebuje kołysania przytulania i ciepła. Gdy męczą go kolki nie może zasnąć i cierpi. Najlepiej byłoby zapobiegać, może wypróbuj antykolkowe butelki, artykuł o nich znajdziesz tutaj. Ale gdy maluszek ma już kolkę to w tej sytuacji należy rozgrzać mięśnie i zrobić masaż. I tu przyda się Mr B którego sercem jest termofor z wkładem solnym wielokrotnego użytku.

Mr B i pępowina

Mr B łączy w sobie trzy kolory: biały, czerwony i czarny czyli dokładnie te kontrastowe kolory które stymulują wzrok dziecka. Ma również metki o różnych strukturach, które wydają się zupełnie niepotrzebne jednak nasze dziecko jest nimi zaciekawione, dotyka ich, szarpie.

Zabawka sensoryczna dla dziecka, noworodka

mrb_nagrody_kontrasty_zabawkasensoryczna

To wszystko jest dobrze przemyślane choć na pierwszy rzut oka ta zabawka sensoryczna nie ma w sobie nic odkrywczego, jest jakaś kwadratowa i płaska. Uwagę dziecka zwracają szeleszczące nóżki i rączki misia, które są cienkie ale grubością przypominają dziecku pępowinę- kto by pomyślał?

Dziecko pamięta ją z życia płodowego, jest do niej przyzwyczajone, dlatego chętnie bawi się nóżkami pluszaka.

Jeżeli Twoje dziecko funduje Ci pobudki w nocy bo ma kolki, ta zabawka może wszystko uratować i zmienić życie rodzinki na lepsze. SZOK.  Cena 90 zł

Podsumowanie

Przy nieprzespanych nocach nasze baterie szybko się wyczerpują Może któryś z tych gadżetów odmieni wasze życie. W opiece nad niemowlakiem warto korzystać z nowinek technologicznych które zostały stworzone po to by nam, rodzicom pomóc. Mamo, Tato co Wy na to? Czekam na Wasze komentarze.

Wcześniej pisałam o:

Jaki wybrać materac dla noworodka?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *