Jak zajść w ciążę? – Moja historia- krok po kroku

Zapraszam Was do przeczytania mojego kolejnego wpisu tym razem piszę: Jak zajść w ciążę?  Moja historia krok po kroku jak to było.

Jak zaszłam w ciążę?

Stymulacja z pomocą Letrozol, Estrofem, Duphaston i Ovitrelle

Wcześniej nie spieszyło mi się by mieć dziecko, więc brałam tabletki antykoncepcyjne: Cilest, Rigevidon i Midiana

Po ślubie i podróży poślubnej we wrześniu odstawiłam tabletki i zaczęliśmy starać się o dziecko. Według lekarza nie powinno być to trudne, po tabletkach cykl wraca do normalnego przebiegu. Jednak po pół roku jajniki nadal spały czyli nie produkowały jajeczek. Lekarz mówił, żeby jeszcze poczekać, że to samo wróci lecz delikatnie zasugerowałam, że trochę się nam już zaczyna śpieszyć (gdyż sytuacja w pracy stawała się coraz mniej stabilna a poza tym jestem coraz to starsza, bo odciągałam to macierzyństwo). Ja i mąż mamy po trójce rodzeństwa więc nie sądziłam, że takie problemy z zajściem w ciążę będą nas dotyczyć. Gdy później rozmawiałam z koleżankami problemy z zajściem w ciążę dotyczą co drugą z nich. Poniżej opisałam miesiąc po miesiącu jakie tabletki brałam by w końcu po pół roku stać się szczęśliwą młodą mamą. Sama szukałam w Internecie takich porad by się upewnić, że lekarz mnie dobrze prowadzi.

 

Styczeń- jak zajść w ciążę

*biorę Letrozol (w ulotce przedziwne rzeczy o tym, że jest to lek na raka, ale upewniłam się że to właśnie mi zapisał. Nie jestem na nic chora, chcę tylko zajść w ciążę) cena w zależności czy masz receptę refundowaną czy nie (ja miałam od lekarza z ośrodka zdrowia ale nierefundowana i chyba cena było około 50 zł) biorę 1 tabletkę raz dziennie od 3 do 7 dnia cyklu i jeszcze sporo zostało na pozostałe miesiące. Po dwóch tabletkach rano mam potworne zawroty głowy, czuję się słabo. Dzwonię do ośrodka. Pielęgniarka radzi mi, odstawić lek. Tak robię.

 

luty (1 miesiąc stymulacji)-stymulacja Letrozolem

*biorę Letrozol. Informuję lekarza, o tym, że poprzednio bardzo źle zareagowałam na lek. Kazał brać na noc. Biorę 1 tabletkę raz dziennie od 3 do 7 dnia cyklu. Nie ma tak źle jak ostatnio ale jednak nie czuję się normalnie, mimo to biorę lek.

*Kontrola w 12 dniu cyklu. Brak pęcherzyka. Trudno spróbujemy za miesiąc (jak Ci się nie chce czytać to mówię, że trwało to 5 miesięcy bo w czerwcu zaszłam w ciążę).

*Do końca cyklu mam brać Duphaston (żeby odwzorowywać naturalny cykl) 2 razy po 1 tabletce cena około 28 zł

 

Marzec (2 miesiąc stymulacji)

*Letrozol biorę 2 tabletki (czyli więcej niż w poprzednim miesiącu) raz dziennie od 3-7 dnia cyklu (czyli przez 5 dni).

*biorę równocześnie Estrofem całe opakowanie po 1 tabletce dziennie cena 13 zł. Lek na zgrubienie ścianki (żeby miało się gdzie zagnieździć)

* Kontrola w 12 dniu cyklu i jest pęcherzyk Graffa. Superrrr. Znowu kontrola za 2 dni i rozczarowanie już nie ma pęcherzyka. Oznacza to, że nie następuje owulacja i nie ma możliwości zajścia w ciąże w danym cyklu miesiączkowym. O ile dobrze zrozumiałam ginekologa, gdy nie pęka pęcherzyk czyli nie uwalnia komórki jajowej wówczas się wchłania do organizmu (ale tego nie widać na USG). Smutno mi/ nam.

*Znowu Duphaston

 

Kwiecień  (3 miesiąc stymulacji)

* Letrozol 2 taletki (jak poprzednio)

* o dziwo nie biorę Estrofem, ale mój lekarz nie gada, nie można się go zapytać normalnie. Podobno dobry specjalista, wielu kobietom pomógł.

*kontrola w 12 dniu i jest pęcherzyk Graffa.

* zastrzyk Ovitrelle cena 150 -180 zł. Dla mnie to dużo, ale ten zastrzyk robi się po to żeby pęknął ten pęcherzyk. Zastrzyk ciężko u następny w aptekach. Na zamówienie. Przechowywać w lodówce. Sama lub ktoś Ci robi zastrzyk w brzuch (poradzicie sobie, też nigdy tego nie robiliśmy). Ten zastrzyk w tym samym dniu wieczorem robiłam czyli w 12 dniu cyklu. Od razu powiem że po 3 zastrzyku zaszłam w ciążę.

* kontrola w 14 dniu i co? Nie pękło. Już nie ma pęcherzyka. O Boże, przecież to niemożliwe, żeby tyle starań na nic. Martwię się.

* nie biorę Duphaston. Mam zrobić badania na progesteron. Wyszły niskie wartości, ale nie jakoś bardzo. Nie dowiem się dokładnie bo lekarz nie gada.

 

Maj (4 miesiąc stymulacji)

*Letrozol -2 tabletki

* Kontrola w 12 dniu cyklu i jest pęcherzyk Graffa. Fajnie, ale przecież jeszcze musi pęknąć

*Ovitrelle

*kontrola w 14 dni. Pękło czyli uwolniła się komórka jajowa. Ufffff. Super. Lekarz mówi, że jak się kochaliśmy to będzie ciąża.

*sprawdzam BETA HCG 12 dni po pęknięciu czyli 2 dni przed następnym okresem i niestety ciąży brak. Wynik poniżej 2,00. Pani w rejestracji widzi mój zawód w oczach i mówi, że trzeba przestać o tym myśleć. Wiem, ale jak mam przestać myśleć jak dokładnie znam dzień mojego cyklu.

 

Czerwiec (5 miesiąc stymulacji, ciąża)

*Letrozol-2 tabletki

* Estrofem

* Kontrola w 12 dniu cyklu i jest pęcherzyk Graffa

*Ovitrelle

*pęknął pęcherzyk Graffa i uwolnił komórkę jajową

*sprawdzam BETA HCG 11 dni po owulacji i JESTEM W CIĄŻY!!!!!!! Wynik 20,23. Co prawda położna w ośrodku studzi mój zapał, że to różnie może być. Że trzeba sprawdzić za parę dni. Gdy te wartości wzrastają o dużo dużo więcej to ciąża jest. Sprawdzam 4 dni po tym wyniku i wartość już jest 258. Łał super. Jestem w ciąży. Mąż przeszczęśliwy. Potem sprawdzamy jeszcze 17 dni później od pierwszego badania i wynik jest już 40 766,45

jak zajść w ciążę

Jeżeli chodzi o kochanie, to kochaliśmy się raz dziennie, już po okresie, przed płodnymi, w czasie dni płodnych i ze dwa dni po płodnych czyli tak z 8 dni łącznie. Były przerwy np. 1 dzień ale ogólnie to częściej niż dotychczas, no bo staraliśmy się o dziecko.

 

Dziewczyny uda się Wam. Nie traćcie nadziei. Mnie te niepowodzenia zaprowadzały do takich myśli, że jak te wszystkie lekarstwa nie pomagają to może lepiej naturalnie próbować i zapomnieć o tym który się ma dzień cyklu. Albo zmienić lekarza. Ale się udało i super i Tobie też się w końcu uda.

 

Pisząc ten artykuł jestem w 15 tygodniu ciąży więc jeżeli macie jakieś pytania to piszcie. Na pewno odpisze jeżeli będę znała odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *